A nyugat-európai országok fogyasztása 5,3%-kal, míg a közép-európai régió fogyasztása átlagosan 6,8%-kal csökkent.
A másnapi árak az előző hónaphoz képest mérséklődtek, közelítve a 2021. decemberi szintet. Ezzel párhuzamosan az országok közötti árkülönbségek mérséklődtek, Magyarország a középmezőnyhöz tartozott.
Az öt legnagyobb piac termelése összességében öt százalékot meghaladó mértékben csökkent. A francia nukleáris termelés az előző hónapokhoz képest jelentősen bővült, de továbbra is elmarad a tavaly decemberi szinttől. Visszaesett a szélerőművek és a gázerőművek termelése, a szén- és naperőművi termelés bővült.
Itthon folytatódott a fogyasztás csökkenése. A HMKE-termelés előzetes becslését tartalmazó adatok alapján a villamosenergia-felhasználás a 8,2%-kal csökkent. A bruttó rendszerterhelés maximuma 4,5%-kal mérséklődött a 2021. decemberi értékekhez képest.
A hazai előállítás 2%-kal csökkent az előző év azonos hónapjához viszonyítva, melynek az oka a jelentősen visszaesett gázerőművi és lignites termelés volt. A maximális naperőművi termelés az 1245 MW volt. A magyar importarány 28% körül alakult.
A magyar árak a régiós árakkal összhangban alakultak, a hó eleji 400 €/MWh körüli szintről az ünnepi időszakban 75 €/MWh szintig csökkent a másnapi zsinórár.
A MEKH decemberi villamosenergia-piaci jelentése itt olvasható.